Κάνε μια ευχή

To Aστέρι της Ευχής του Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος

Κάθε Αστέρι Ευχής κρύβει αγάπη και… ΕΥΧΕΣ

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί και γονείς,

Φέτος, με κάθε Αστέρι της Ευχής μπορείτε να στείλετε τις δικές σας ευχές στα παιδιά του Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος και να τους δώσετε δύναμη να συνεχίσουν τον δύσκολο δρόμο από την ασθένεια στη θεραπεία.

Make-A-Wish Ελλάδος

Με κεντρικό μήνυμα «Κάθε αστέρι κρύβει αγάπη και… ΕΥΧΕΣ!», το Αστέρι της Ευχής καλεί τους μαθητές σε όλη την Ελλάδα να αποκτήσουν το δικό τους χάρτινο αστέρι, με μία δωρεά των 2€ συνεισφέροντας στην εκπλήρωση ευχών.
Το πιο σημαντικό είναι ότι φέτος έχουν την ευκαιρία να «επικοινωνήσουν» με τα παιδιά ευχής και να τους γράψουν μηνύματα αγάπης και ελπίδας σε μία αποσπώμενη καρδιά. Οι καρδιές μπορούν να σταλούν πίσω στα παιδιά ευχής μέσω του Οργανισμού, σε ένα δείγμα συμπαράστασης και αγάπης. Πρωταγωνιστές μας για φέτος, η Βασιλική και ο Γιάννης, παιδιά ευχής που δηλώνουν τη σημασία της εκπλήρωσης της ευχής.

Αρ. Πρωτοκόλλου Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων Φ.2.1/ΜΓ/68152/126587/Δ7 & Φ.14/118351/ΦΔ/125759/Δ1
Στοιχεία επικοινωνίας
Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)
Γραμμή επικοινωνίας:210 9637667(εσωτ. 209, 210, 206)